,

Jonui Vailokaičiui 135-eri: novatoriškas, plačių pažiūrų zanavykas, kurio idėjos vienija ir šiandien

Birželio 25-ąją, Pikžirnių kaime, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro tėviškėje, minimos Jono Vailokaičio gimimo metinės. Signataro pagerbimo ceremoniją surengė Sintautų kultūros centras bendradarbiaudamas su Sintautų seniūnija ir Šakių verslo informacijos centru.

Buvo trumpai pristatytas J. Vailokaičio gyvenimas ir veikla, pagerbtas jo atminimas. Specialiai šiai šventei sukurta meninė Sintautų kultūros centro teatro „Unoras“ kompozicija padaovanojo susirinkusiems trumpą kelionę laiku į lietuvišką tarpukarį.

„Mes, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė, ypatingai didžiuojamės, kad ilgiausias Jono Vailokaičio karjeros periodas siejamas su Prekybos ir pramonės rūmais, kurių nariu jis buvo nuo 1925 m. iki priverstinio pasitraukimo iš Lietuvos 1940 m. Todėl laikome savo pareiga ir garbe puoselėti signataro atminimą gimtajame jo krašte. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie mus palaiko ir prisijungia,“ – kalbėjo susirinkusiems Daiva Palukaitienė atstovaudama KPPAR.

„Džiugu, kad bendruomenės ir verslo atstovus vis suburia Jono Vailokaičio idėjos. Kol mūsų visų rašoma istorija sudės viską į vietas ir paaiškės, kurios šiandienos veiklos išties vertingos ateičiai, ypatingai svarbu zanavykams turėti bendrą kryptį. Norisi tikėti, kad ji ir toliau randasi iš čia su novatorišku veržlumu ir meile savo kraštui,“ – sako Arūnas Tarnauskas, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas ir Šakių atstovybės vadovas, atstovaudamas kartu ir vienai didžiausių įmonių Šakiuose.

Renginyje dalyvavo KPPAR Šakių padalinio, Šakių kultūros centro ir Šakių rajono savivaldybės atstovai, UAB „SDG“ generalinis direktorius Eduardas Jasas, Seimo narė Irena Hasse ir ne maža kitų svečių.

UAB „Gulbelės Grupė“ info.